0

سلام وقت بخیر
بهتره ماجرا رو از اول خلاصه توضیح بدم براتون. دو نفر حدود سیزده سال قبل با هم شراکتی برای راه اندازی یک کارگاه داشتن که به نتیجه نرسیده از این شراکت شکست خورده یه سری ماشین آلات کار و بدهی یک وام سی میلیونی باقی مونده که چون طرفین نمیتونستن پرداخت کنند با پرداخت سود این وام رو تمدید میکردند تا در نهایت با فروش ماشین آلات و از منابع دیگه چند سال قبل قادر به تسویه وام شدن و صرفا یک وانت بار از این شراکت باقی موند. یکی از طرفین کارمند بود و سود هایی که برای وام می پرداخت از حقوق ماهیانه اش برداشت میشد و به همین علت مدرک داره از پرداختی هاش. و این وام هم به نام طرف دوم و به ضمانت آقای کارمند بود. و البته خودرو وانت به نام آقای کارمند هست. وانت این مدت بلااستفاده بوده و این آقای کارمند الان برگشتن و طلب دریافت سود های پرداختی به مبلغ 45 میلیون و وانت بار رو دارن که البته طرف دوم مخالفتی نکرد و صرفا یک صلح نامه که پایان این مجادله باشه رو،طلب کرد
آقای کارمند چک 45 میلیونی و مدارک خودرو رو دریافت ولی از امضای صلح نامه خودداری کرد ولی خودرو الان دست شون نیست که باعث ادامه بحث شده.
در صورتیکه بحث به دادگاه برسه چه توصیه دارید؟ چه مدارکی رو میشه استفاده کرد برای محکوم کردن ایشون؟
و در صورتیکه صلح نامه امضا نشه آیا میتونند برای سودی که به عنوان ضامن پرداختن شکایت کنند؟ و به طور کلی در چه زمینه ای میتونن در مراجع قانونی طرف دوم رو محکوم کنند؟ ( لازم به ذکره مبلغ وام صرف خرید ماشین آلات و خودرو شده و عملا تحت کنترل آقای کارمند مصرف شده)

admin Answered question دسامبر 23, 2022