0

برای مشاوره تلفنی با وکیل اینجا کلیک نمایید . 

ریاست محترم محاکم کیفری دو شهرستان

سلام علیکم

احتراماً اینجانب  به وکالت از سوی موکله خانم  مراتب اعتراض موکله را نسبت به قرار منع تقیب صادره به شماره صادره از شعبه 6 دادیاری اراک که در تاریخ ابلاغ گردیده اعلام و به عرض می رساند :

دادیار محترم دچار اشتباه در ادله موکله شده است چرا که  مدرک و دلیل موکل برای جرم افترا متن پیام های اس ام اس می باشد که در موبایل موکل موجود و در کلانتری خارج نویس نیز شده است . در متن پیام های ارسالی توسط متهم این عبارات ارسال شده است : (( با مردای دیگر ارتباط داری و غیره )) که متن پیام ها به وضوح دلالت بر عناوین افترا آمیز دارد که به پیوست نیز مجددا ارسال می گردد.

دادیار محترم با این استدلال که شکایت رابطه نامشروع و نفی ولد برای تظلم خواهی بوده قرار منع تعقیب صادر نموده است . شکایت برای رفع تظلم خواهی یک بار ، 2 بار نه اینکه چهار شکایت با موضوعات رابطه نامشروع و نفی ولد . همانطوریکه مستحضر می باشید نفی ولد به دعوایی گفته می شود که از سوی شوهر با این ادعا که فرزندی که در حال حاضر وجود دارد از رابطه آن مرد و زن مشخص ایجاد نشده و متعلق به این زن و شوهر نیست . مطابق ماده 245 قانون مجازات اسلامی قذف عبارت است از نسبت دادن زنا یا لواط به شخص دیگر . لذا با توجه به اینکه متهم با شکایت نفی نسب عملاً این نسبت زنا را به موکل نسبت داده است ( یعنی این فرزند متولد از زنا است ) مشمول حد قذف خواهد بود .

علیهذا با توجه به صراحت متن پیامک ها که حاوی مطالب افترا آمیز است  و همچنین 4 شکایت رابطه نامشروع و نفی نسبت که دلالت براصرارمتهم بر شکایت واهی و به قصد اذیت کردن موکل اقامه شده تقاضای نقض قرار منع تعقیب صادره را استدعا دارد.

با تشکر

وکیل شاکیه

admin Asked question ژوئن 18, 2023